Абрикоси у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати абрикоси у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування абрикосів у власному соку на зиму з кісточками і без: половинками, часточками, цілком

Варіант 1: Стерилізовані абрикоси у власному соку на зиму – класичний рецепт

Всі без винятку рецепти у нашій добірці – особливий вид консервації. Навіть досвідчені господині ризикують недорахуватися деякої кількості баночок, кришечки яких роздуються з-за недостатньої чистоти абрикосів. Не допомагає ні стерилізація, ні додавання кислоти, тільки ретельне сортування фруктів. До речі, це ще одна причина не заготовляти їх в ємностях великого обсягу. Врахуйте також, що псування абрикосів буде помітна протягом першого тижня, далі консервам вже нічого не загрожує.

Інгредієнти:

 • цукор, буряковий – чотириста грамів;
 • щільна м’якоть стиглих абрикосів – 1000 грамів (без кісточок).

Покроковий рецепт заготівлі абрикосів у власному соку на зиму

Крок 1:

Абрикосову м’якоть в банки укладаємо сухий, але фрукти потрібно обполоснути від пилу. Якщо порція, яку ви розраховуєте законсервувати, невелика, промивайте плоди по одному і промокайте рушником. Більша кількість абрикосів поділяємо на частини і моєму за допомогою друшляка, надівши на кран холодної води розпилювач. Мокрі фрукти розкладаємо по розстелений рушникам, ними ж промокає і залишаємо до обсихання.

Крок 2:

Розрахувавши кількість тари, вимийте її з розчином харчової соди, промийте і дайте просохнути у перевернутому положенні. Потім встановіть по столу догори шийками і, ламаючи абрикоси на половинки і вибираючи кісточки, розкладайте половинки плодів порівну в банки. Виклавши шар фруктів, так само рівномірно розсипте по банкам деяка кількість цукру. Банки піднімайте за горлечка і трохи постукуйте про стіл, щоб вміст лягало щільніше. Частина фруктів, кількістю приблизно на банку, поки залиште в мисці.

Крок 3:

Наповнивши тару доверху, прикрийте баночки тонкої натуральної тканиною, що дозволяє вільно «дихати» фруктам. Витримайте заготовки консервації до половини доби. Абрикоси, випустивши сік, злегка осядуть, баночки знову трохи обстучите денцями про стіл і доверху наповніть половинками фруктів з миски. Стерилізуйте банки з абрикосами, від десяти хвилин для пів-літрових ємностей, до чверті години, у випадку, якщо банки літрового об’єму. Загорніть чистими кришками і охолодіть, перш ніж прибрати в комору.

Дивіться також:  Готуємо оригінальне варення з абрикосів з часточками лимона

Варіант 2: Абрикоси у власному соку на зиму: швидкий рецепт

Фрукти для консервування таким методом відбираємо без ознак псування. Якщо такі все ж є, зрізайте м’якоть з великим запасом або відкладайте плоди цілком для інших заготовок. Рідко зустрічаються, але все ж існують рецептури, за яким змішують великі і дрібні абрикоси. Можете спробувати приготувати їх на свій розсуд, колеровать сорти дадуть солодкість, а дичка прикрасить терпкістю і ароматом.

Інгредієнти:

 • чотири кілограми абрикосів;
 • 2000 грамів цукру;
 • окріп.

Як швидко приготувати часточками абрикоси у власному соку на зиму

Крок 1:

Маса плодів вказана разом з кісточками, але після перебирання. Якщо в процесі сортування у вас вийде багато відходів, а саме перестиглих або занадто пошкоджених фруктів, зважте абрикоси тільки перед видаленням кісточок і відповідно перерахуйте масу цукру.

Крок 2:

Фрукти складіть в миску, залийте водою з-під крана, обполіскуйте по одній і обтрушуйте крапельки води. Відразу разламывайте плоди на половинки і складайте спочатку в каструлю, пересипаючи кожен шар м’якоті цукром. Не використовуйте весь цукор, досить і половини.

Крок 3:

Довго витримувати фрукти в цукрі не будемо, адже у нас швидкий рецепт. Прикрийте каструлю тканиною або марлею, самі поки підготуйте тару. Оптимальний обсяг баночок – літровий, огляньте їх і переконайтеся у відсутності тріщин або сколів. Вимийте за допомогою йоржика, розчинивши у воді кілька ложок харчової соди.

Крок 4:

Банки обполіскуємо під краном, ще раз оглядаємо, не тріснуло скло під час підготовки тари. Сухою м’якою тряпицей протріть банки зсередини і зовні, висушіть і стерилізуйте в духовці. Сухі банки встановлюємо на деко, відправляємо в холодний шафа, повільно підвищуємо в ньому температуру до ста сорока градусів. Почекавши хвилин десять, вимкніть нагрів, дверцята трохи прочиніть і зафіксуйте порожнім сірниковим коробкою – такий щілини достатньо для легкої циркуляції повітря.

Крок 5:

Закип’ятіть воду в чайнику або каструлі, в залежності від того, скільки знадобиться. Абрикоси з цукром щільно розкладіть в приостывшую тару, під гору влийте в неї окріп і почекайте, поки кристали не розчиняться. У поліетиленової кришечці зробіть ножем з десяток невеликих отворів, одягаючи її на горлечка банок і притримуючи рукою, щоб не зісковзнула, зливаємо сироп в каструлю і відразу ставимо на розігрів.

Дивіться також:  Варення з абрикосів з кісточками на зиму пять простих покрокових рецептів

Крок 6:

Киплячий сироп пару хвилин проварити, і знову розлийте в банки. Герметично укупорьте і витримайте від шести годин до доби під шаром теплих речей, потім перемістіть на зберігання.

Варіант 3: Абрикоси у власному соку на зиму з лимонною кислотою

Надмірно нудотний смак – причина, по якій багато хто відмовляється від консервованих у власному соку або сиропі абрикосів. Додаємо до них кислоту і завдяки її консервирующим властивостям зменшуємо порцію цукру.

Інгредієнти:

 • трохи менше кілограма цукру;
 • три кіло добірних абрикосів;
 • три літри бутильованої води;
 • кислота лимонна – чверть ложечки.

Як приготувати

Крок 1:

Добре виходять за цим рецептом консерви з дрібних абрикосинок. Обов’язково приберіть м’які фрукти, інакше ви ризикуєте кожної банкою, в яку вони потраплять. Плоди обполіскуємо, підгнилі відкладаємо, а зеленуваті можна залишити. Тару готуємо заздалегідь, розламуючи абрикоси і витягуючи кісточки, половинки фруктів краще відразу розкладати в баночки.

Крок 2:

Наповнюємо тару не занадто щільно, сироп у цих консервах теж неймовірно смачний. Воду закип’ятіть в зазначеній кількості, залийте нею під гору абрикоси в банках, почекайте п’ятнадцять хвилин. Якщо залишилася частина окропу, перелийте його в іншу тару, нам потрібно не більше тієї кількості, яка помістилося в банки з фруктами. Увімкніть під каструлею максимальний вогонь і після закипання знову розлийте по банках.

Крок 3:

Таке легке бланшування повторюємо всього двічі, а при третьому кип’ятінні розчиняємо, вже пахне абрикосами відварі, лимонку і цукор. Проварюємо до десяти хвилин і в останній раз заливаємо сиропом фрукти. Не зволікаючи, тару закупорьте стерильними кришками, для більшої гарантії збереження витримайте до охолодження, прикривши ковдрою.

Варіант 4: Абрикоси у власному соку на зиму з кісточками

Особливого сенсу залишати кісточки у фруктах немає, не впливають вони ні на смак, ні на консистенцію консервів. Єдине призначення – естетичне, і особливий захват від неїстівних кісточок, звичайно ж, у дітвори, стежте лише щоб пустуни не почали ними кидатися.

Дивіться також:  Варення з абрикосів вісім простих покрокових рецептів

Інгредієнти:

 • три кілограми абрикосів;
 • ложечка сухої лимонної кислоти;
 • цукор-рафінад – 700 грамів на п’ять літрів консервації.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Плоди вибираємо тільки неушкоджені, оглядайте їх особливо ретельно. Якщо немає запасу фруктів, акуратно надламывайте м’якоть біля місця прилягання плодоніжки і, не розділяючи на половинки, заглядайте всередину плоду. Всі, в яких побували шкідники або просто підозрілі, відкладайте для інших заготовок.

Крок 2:

Добірні абрикоси промийте, покладіть, не надто утрамбовувавши, в стерильну скляну тару. Залийте під гору окропом, накрийте прокип’яченими кришками і витримайте так хвилин десять. Воду, утримуючи ложечкою в банках фрукти, злийте і розчиніть в ній цукор з лимонкою, знову наповніть сиропом банки.

Крок 3:

Консервацію стерилізуємо хвилин десять, підстеливши на дно великої каструлі рушник. Після прокатування кришок ключем, перекиньте банки і, переконавшись, що сироп не випливає, прикрийте теплими куртками або пледом. Повільно охолоджені банки потім в нормальному положенні приберіть в місце зберігання заготовок.

Варіант 5: Абрикоси у власному соку на зиму часточками без цукру

Рецепт тих часів, коли свіжих натуральних фруктів було в надлишку, а цукор, на жаль, доводилося економити. Завдяки дефіциту наші кмітливі господині створили безліч рецептів, що дозволяють обходитися без відсутніх продуктів, яким би обов’язковими вони не здавалися. Деякі рецепти виявилися навіть краще оригіналів, переконайтеся в цьому самі, коли затеете з зими пиріг з абрикосовою начинкою.

Інгредієнти:

 • вода, чиста – півтора літра;
 • два кілограми абрикосів.

Як приготувати

Крок 1:

Розламуючи надвоє перебрані і промиті абрикоси, відразу розкладаємо їх у стерильні літрові банки. Заливаючи окропом, не залишайте порожнього місця, краще нехай частина його переллється через край.

Крок 2:

Кришечками банки прикриваємо, але не дуже щільно, рівно через три хвилини зливаємо і кип’ятимо воду заново. Одночасно в каструльку з чистим окропом опускаємо кришки. Проварюємо кришки і заливку до трьох хвилин і знову заливаємо рідиною абрикоси, але на цей раз кришки закатуємо машинкою. Консервацію не стерилізуємо, але максимально щільно закутуємо, нехай остигає довго і повністю.