Абрикоси у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати абрикоси у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування абрикосів у власному соку на зиму з кісточками і без: половинками, часточками, цілком

Варіант 1: Стерилізовані абрикоси у власному соку на зиму – класичний рецепт

Всі без винятку рецепти у нашій добірці – особливий вид консервації. Навіть досвідчені господині ризикують недорахуватися деякої кількості баночок, кришечки яких роздуються з-за недостатньої чистоти абрикосів. Не допомагає ні стерилізація, ні додавання кислоти, тільки ретельне сортування фруктів. До речі, це ще одна причина не заготовляти їх в ємностях великого обсягу. Врахуйте також, що псування абрикосів буде помітна протягом першого тижня, далі консервам вже нічого не загрожує.

Інгредієнти:

  • цукор, буряковий – чотириста грамів;
  • щільна м’якоть стиглих абрикосів – 1000 грамів (без кісточок).

Покроковий рецепт заготівлі абрикосів у власному соку на зиму

Крок 1:

Абрикосову м’якоть в банки укладаємо сухий, але фрукти потрібно обполоснути від пилу. Якщо порція, яку ви розраховуєте законсервувати, невелика, промивайте плоди по одному і промокайте рушником. Більша кількість абрикосів поділяємо на частини і моєму за допомогою друшляка, надівши на кран холодної води розпилювач. Мокрі фрукти розкладаємо по розстелений рушникам, ними ж промокає і залишаємо до обсихання.

Крок 2:

Розрахувавши кількість тари, вимийте її з розчином харчової соди, промийте і дайте просохнути у перевернутому положенні. Потім встановіть по столу догори шийками і, ламаючи абрикоси на половинки і вибираючи кісточки, розкладайте половинки плодів порівну в банки. Виклавши шар фруктів, так само рівномірно розсипте по банкам деяка кількість цукру. Банки піднімайте за горлечка і трохи постукуйте про стіл, щоб вміст лягало щільніше. Частина фруктів, кількістю приблизно на банку, поки залиште в мисці.

Крок 3:

Наповнивши тару доверху, прикрийте баночки тонкої натуральної тканиною, що дозволяє вільно «дихати» фруктам. Витримайте заготовки консервації до половини доби. Абрикоси, випустивши сік, злегка осядуть, баночки знову трохи обстучите денцями про стіл і доверху наповніть половинками фруктів з миски. Стерилізуйте банки з абрикосами, від десяти хвилин для пів-літрових ємностей, до чверті години, у випадку, якщо банки літрового об’єму. Загорніть чистими кришками і охолодіть, перш ніж прибрати в комору.