Стейк з мармурової яловичини: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати стейк з мармурової яловичини: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти стейка з мармурової яловичини зі спеціями, маслом, розмарином, медом

Варіант 1: Класичний стейк з мармурової яловичини

Мармурова яловичина – особливе м’ясо, до якого важливо знайти підхід. Зазвичай з шикарного шматка готують стейки. Тут класична рецептура, для якої потрібна сковорода і духовка. Стейк з цього м’яса роблять великий, вага може досягати половини кілограма. З товщиною теж важливо не промахнутися. Вона може досягати десяти сантиметрів. В домашніх умовах досить шматок від 2,5 до 4 см, інакше можуть виникнути проблеми з просмажуванням.

Інгредієнти

  • 400 г мармурової яловичини;
  • 1 ч. л. солі;
  • 0,5 ч. л. чорного перцю;
  • 1 гілочка розмарину;
  • 25 мл оливкової олії.

Покроковий рецепт класичного стейка з мармурової яловичини

Крок 1:

Яловичину промиваємо і сушимо рушниками. Дуже важливо не використовувати вологе м’ясо і тим більше на ньому не повинно залишатися крапель води. Після просушування щедро присипаємо чорним перчиком, але не солимо. Читається, що сіль витягує з м’яса соки, а її важливо зберегти. З цієї ж причини стейки для домашнього гриля або сковороди заздалегідь не маринують.

Крок 2:

Перчений стейк змащуємо оливковою олією. Його плівка допоможе зберегти всередині м’ясні соки. Після цього ставимо прогріватися сковороду. Її ні в якому разі не змащуємо. Гарні шматки м’яса з смужками або сіточками виходять на ребристих сковородах.

Крок 3:

Викладаємо на розігріту поверхню шматок мармурової яловичини. Готуємо на досить сильному вогні. Масло буде нагорать, піде димок. Даємо підсмажитися півтори хвилини, потім перекладаємо на другу сторону. Готуємо ще стільки ж часу.

Крок 4:

Тепер беремо дві лопатки, піднімаємо стейк на ребро, запечатуємо соки приблизно 30-40 секунд. Також чинимо з іншими сторонами. Жирок на них повинен злегка розтопитися, а поверхня трохи підрум’янитися.

Крок 5:

Перекладаємо яловичину на пергамент або фольгу, відправляємо в духовку. Піч потрібно заздалегідь прогріти. Витримуємо стейк 7 хвилин до стану medium або трохи довше, приблизно 9-10 хвилин, але не перетримуємо, сушити м’ясо не потрібно.

Крок 6:

Накриваємо стейк фольгою, даємо полежати десять хвилин. Перекладаємо на тарілку, посипаємо крупною сіллю, доповнюємо гілочкою розмарину. Іноді м’ясо солять під час трапези, посипають кожен шматочок при нарізці.

Мармурове м’ясо буває двох видів – трав’яне і зернове, саме від способу відгодівлі тварини залежить смак і якості продукту. Якщо жирний шматок з безліччю світлих сальних сіточок, яловичина вскармливалась зерном, з цього виду виходять соковиті страви. Якщо мармур не дуже виражений, прожилки сала невеликі, то в раціоні тваринного переважала трава. Стейки з таких шматків будуть менш соковитими, їх дуже важливо не пересушувати.