Варення з жимолості на зиму: шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з жимолості на зиму: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з жимолості на зиму з лимонним соком, полуницею, в мультиварці

Варіант 1: Класичне варення з жимолості на зиму

Жимолость – дуже корисна ягода, але вона трохи гірчить. Саме тому найчастіше її використовують для різноманітних заготовок, ніж вживають в свіжому вигляді. Тут рецептура самого простого варення з жимолості і цукру. Так як сама по собі ця ягода солодка, цукру додають у неї не дуже багато, а для поліпшення смаку йде лимонний сік. Якщо потрібно, то замінюємо його сухий кислотою або просто виключаємо.

Інгредієнти

  • 1 кг жимолості;
  • 600 г цукру;
  • 1 ст. л. лимонного соку.

Покроковий рецепт класичного варення з жимолості

Крок 1:

Жимолость перебрати і промити. Ягоди дуже ніжні, робимо це акуратно. Пересипаємо жимолость в каструльку або в невеликій емальований таз. Додаємо цукровий пісок, прикриваємо і залишаємо ягоди годин на п’ять, нехай настоятися.

Крок 2:

Тепер вводимо лимонний сік, ставимо варення на плиту і готуємо після закипання близько 35 хвилин. Не даємо активно булькати, а також регулярно збираємо зверху пінку. Робимо це до тих пір, поки вона не перестане утворюватися.

Крок 3:

Розливаємо гаряче варення з жимолості в банки, закатуємо, прибираємо до зими. Або переливаємо в банки, остуджуємо, закриваємо капроновими кришечками. Ставимо жимолость в холодильник. В такому вигляді вона там також простоїть до самої зими, тільки намагаємося часто не залазити в банку ложкою.

Існує дуже багато сортів жимолості. Садові ягоди практично не гірчать, після варіння специфічний смак йде. Дикі ягоди жимолості дотримають більше гіркоти, але все одно годяться для варення.