Як смачно і швидко приготувати шарлотку з чорницею: шість покрокових рецептів домашнього солодкого пирога

Як смачно і швидко приготувати шарлотку з чорницею: шість покрокових рецептів домашнього солодкого пирога

Покрокові рецепти шарлотки з чорницею з різних видів тіста на яйцях, кефірі, сметані, майонезі

Варіант 1: Класична шарлотка з чорницею

Для приготування класичного тесту для шарлотки зручно використовувати міксер. Він швидко впорається з збиванням яєць, маса вийде повітряна, якість пирога тільки порадує. Ягоди чорниці можна взяти свіжі або заморозки, у другому варіанті відтавати продукт не потрібно, використовуємо відразу.

Інгредієнти

  • чотири яйця;
  • склянка борошна;
  • стакан цукру;
  • 200 г чорниці.

Покроковий рецепт приготування шарлотки

Крок 1:

Відокремити білки. Збиваємо в першу чергу, інакше після жовтків міксер доведеться мити. Занурюємо віночки в білки, починаємо збивати і поступово підсипаємо третю частину склянки цукру. Як тільки білки стануть пишні й густі, відставити убік.

Крок 2:

Жовтки збиваємо з цукром. Вони густими не будуть, але пісок потрібно розчинити. Додаємо білки, засипаємо борошно. Краще її відразу сюди просіяти. Акуратно розмішуємо.

Крок 3:

Додаємо в тісто промиті і висушені ягоди чорниці, перемішуємо. Перекладаємо в форму.

Крок 4:

До кінця замісу піч повинна бути розігріта, інакше тісто просто зіпсується. Ставимо чорничну шарлотку, випікаємо приблизно півгодини, температура 180. Готовий пиріг можна посипати пудрою або прикрашаємо будь-яким іншим способом на свій розсуд.

Якщо тісто ніяк не хоче збиватися або просто на це немає часу, то в нього потрібно додати розпушувач або гашену соду, вони піднімуть масу в духовці, з’являться пори, вийде повітряний пиріг.