Як приготувати смачний домашній кекс з родзинками в духовці: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати смачний домашній кекс з родзинками в духовці: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти лимонного, горіхового, англійської кексу з родзинками в духовці

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього кекси з родзинками в духовці

Колись такі кекси продавалися у всіх кондитерських магазинах і булочних, їх подавали в їдальнях і активно пекли вдома. Випічка відрізнялася великою кількістю родзинок, розсипчастим і маслянистим м’якушкою, незрівнянним ароматом. Цей той самий рецепт класичного столичного кексу, але він трохи відрізняється від Госту.

Інгредієнти:

  • борошно – 0,24 кг;
  • 1 г ваніліну;
  • масло – 0,175 кг;
  • 0,175 кг цукру;
  • 3 яйця;
  • 10 г цукрової пудри;
  • родзинки – 0,175 кг;
  • 7 г розпушувача.

Як приготувати в духовці класичний кекс з родзинками

Крок 1:

У деяких рецептах столичних кексів масло просто розтоплюють. Але набагато смачніше буде випічка, якщо все зробити за правилами. Виймаємо масло за пару годин до замісу тіста на стіл і розм’якшуємо. Потім відправляємо в високу миску, занурюємо міксер і збиваємо хвилин п’ять до пишноти. Тим часом заливаємо окропом ізюм.

Крок 2:

Засипаємо до масла цукор. Можна додати за раз весь пісок, знову збиваємо. Про часу ще приблизно стільки ж. Вводимо дрібку солі, яйця.

Крок 3:

Родзинки зливаємо в сито. Нехай стече вода. Після чого присипаємо його борошном, перемішуємо. Решту борошно з’єднайте з розпушувачем. Додаємо в тісто, перемішуємо, потім закладаємо обсипаний борошном родзинки. Розподіляємо в масі.

Крок 4:

Якщо з тіста буде випікатися один кекс, то виливаємо його у змащену форму розміром близько 18-20 см, посередині по тесту робимо ножем смугу по всій довжині. Глибина приблизно сантиметр. Випікаємо 70-80 хвилин при 160 градусах.

Крок 5:

Якщо будуть готуватися маленькі столичні кекси, то розкладаємо по змазаним мініатюрним формах, наповнюючи до середини або трохи вище, смужку робити не потрібно. Так як вироби невеликого розміру, то печемо при температурі 170 градусів. Приготуються вони набагато швидше, приблизно за півгодини.

Крок 7:

Після випічки кексів даємо постояти у формах, потім виймаємо. А після повного охолодження присипаємо пудрою. На гарячу поверхню її краще не наносити, цукор розтане.

Якщо масло поганої якості і містить мало жиру, то воно буде погано збиватися, можуть з’явитися крупинки. Кінцева консистенція тіста теж виходить слабкою, воно тече. Це саме той випадок, коли на маргарині кекси виходять набагато краще.